Sportski savez grada Mostara organizovao je u srijedu, 18. aprilskog dana tekuće godine, drugi krug takmičenja u atletici, na kojem su učešće uzeli i učenici Karađoz-begove medrese. Takmičenje je održano na stadionu pod Bijelim Brijegom, a učenici naše škole takmičenju su pristupili u pratnji prof. Adnana Dizdarevića, prof. Seida Eminovića, direktora Škole, i odgajaoca Ernada Čajdina, prof. Našu školu predstavljalo je sedam učenika: Ibrahim Osmanović, Edin Memić, Adnan Zukić, Hasan Cvrčak, Sulejman Ibrahimović, Esad Halilović i Zijad Cokoja.Uspjesi su postignuti, a čitaju se u osvojenom prvom mjestu u skoku u dalj, koje je osvojio maturant Esad Halilović, dok je učenik prvog razreda Zijad Cokoja osvojio treće mjesto u kategoriji trčanje na 800 m.Učenik Hasan Cvrčak zauzeo je, trčeći na 800 m, 4. mjesto, dok je učenik Ibrahim Osmanović u istoj kategoriji osvojio 5. mjesto. Uz to, i u utrci na 400 m učenik Esad Halilović osvojio je 5. mjesto, te je tako Karađoz-begova medresa ukupni pobjednik ovog takmičenja sa osvojenih 295 bodova, dok se na drugom mjestu našla Gimnazija Mostar s osvojenih 285 bodova, a na trećem Gimnazija "Jurja Dalmatinca", osvojivši 280 bodova!Čestitke našim učenicima, čestitke prof. Adnanu Dizdareviću za postignute uspjehe!