Nakon što su Sportski susreti učenika srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini završeni u Travniku proglašenjem Karađoz-begove medrese kao sveukupnim pobjednikom, sportskoj ekipi naše škole su upućene čestitke i priređen doček u Mostaru. 

Čestitke našim sportskim momcima i mr. Ernadu Čajdinu, koji je pripremao ekipu za Sportske susrete, uputili su u nedjelju, 27. aprila 2025. godine, profesor hafiz Aid Tulek, direktor Medrese, te ostali uposlenici, profesori, odgajatelji, ali i učenici i učenice koji su sportsku ekipu dočekali pred Medresom i priredili im veliki spektakularni doček. 

“Želim da vam čestitam na ovom jednom velikom uspjehu koji ste ostvarili. Posebne čestitke upućujem profesoru Ernadu koji sve ove godine priprema naše momke za Sportske susrete. Također, čestitke upućujem profesorima koji su bili uz profesora Ernada i uz naše momke, profesoru Meadinu i našem Rami, te profesoru Nazifu. Jedini put kada je bajrak došao u Mostar to je bilo prije 24 godine. Naš sekretar Almir je tada bio član ekipe i, evo, drago nam je da je to 2025. godina, posebno naglašavam kada obilježavamo 30. godišnjicu rekativiranog rada Medrese. Način na koji ste vi godinama zastupali svoju školu, posvećenost, korektnost, fer-plej, Allah, dž.š., je nagradio i podario da osvojite ovo prvo mjesto. Ove godine je bila nafaka da ovaj bajrak dođe ovdje u Mostar i u Karađoz-begovu medresu. Želim da čestitam svima i da, ako Bog da, ovako u jednoj lijepoj atmosferi, uz ahlak koji je dostojan jednog muslimana, koračate dalje i da ustrajavate na putu dobra” – poručio je direktor Tulek. 

Nakon obraćanja direktora Medrese, prisutnim su se obratili i kapiteni ekipa. 

“Uspjeli smo da ostvarimo nešto što nije bilo ovdje 24 godine. Meni je to drago, jer sam ja maturant i meni je ovo zadnja Medresijada, ali isto tako mi je drago što smo u Travnik ove godine otišli sa dosta podmlađenom ekipom. Napravljena je jedna lijepa kombinacija u ekipi – njih mlađih koji su po prvi put na Medresijadi i nas sa nekim ranijim iskustvom, tako da mi je zaista drago što će ovi momci i dalje biti tu za Medresu i što će ostvarivati najbolje rezultate. Hvala vam svima na ovom dočeku” – rekao je maturant Faris Ćohković.

Svoju radost nije krio ni Ahsen Čavak, učenik trećeg razreda, kazavši:
“Samo želim da vam se u ime cijele ekipe zahvalim na ovom dočeku. Bajrak smo donijeli ovdje gdje treba i gdje smo ga itekako željeli vidjeti. Došao je, evo, elhamdulillah, nama. Najprije hvala Allahu, dž.š., na ovoj blagodati, a onda našem profesoru Ernadu i svim članovima ekipe, jer su svi ginuli kako bismo ostvarili ovaj rezultat.”

U ime futsal ekipe govorio je maturant Harun Omerika: 
“Bilo je naporno protekla dva dana, kako i fizički, tako i psihički. U ime cjelokupne ekipe, kao kapiten uz ovu igračinu Ibrahima Gerina, želim da vam se zahvalim na svemu. Hvala vam od srca.”

Uz aplauze koji su se čuli tokom svih obraćanja naših sportskih momaka, poseban aplauz uslijedio je kada se prisutnim obratio mr. Ernad Čajdin, profesor Tjelesnog i zdravstvenog odgoja u našoj školi, te rukovodilac Medresanske lige “Karađoz-beg”.

Profesor Čajdin je već godinama neko ko priprema momke za Sportske susrete, a nakon osvajanja bajraka je rekao: 
“Želim se zahvaliti našem direktoru, sekretaru, momcima koji su bili s nama ova tri dana u Travniku. Zahvaljujem profesoru Nazifu i momcima koji su došli da nas bodre, te svima vama koji ste večeras došli da podržite naše sportske momke, jer su oni to i zaslužili. Mi nemamo puno šta reći. Ovi momci su sve rekli. Rekli su da se radom, da se zalaganjem i trudom dođe do rezultata. Mi kada smo se spremali za svaku Medresijadu rekli smo idemo dati sve od sebe, a kada dadnemo sve od sebe, onda će doći rezultat. Hvala vam puno još jednom i neću zaboraviti dva čovjeka koja su sa mnom 15 godina, to je moj brat Meadin i to je moj brat Ramo, a koji su s nama uz ekipu uvijek.”

Nakon dočeka ispred Karađoz-begove medrese, te priređene bakljade, sportskim momcima i profesorima koji su s njima boravili na Sportskim susretima upriličen je doček i čašćenje u internatu Medrese, gdje se nastavilo druženje i priča o osvajanju bajraka.